5 důvodů proč je olivový olej neuvěřitelně zdravý

5 důvodů proč je olivový olej neuvěřitelně zdravý

1. Je bohatý na antioxidanty

 

Je bohatý na antioxidanty

Extra panenský olivový olej je bohatý na některé přírodní druhy antioxidantů. U těch je prokázáno, že účinně likvidují rakovinné buňky a snižují riziko vzniku chorob srdce a cév. Proto je olivový olej hlavní součástí takzvané středomořské diety, která má přímý vliv na prodloužení délky života.

2. Obsahuje oleocanthal

 

Obsahuje oleocanthal

Oleocanthal je zodpovědný za pálivé a pikantní pálení v krku při ochutnání olivového oleje. Tato látka předchází především vzniku a rozšíření Alzheimerovy choroby.

3. Vitamín E

 

Vitamín E

Olivový olej je bohatý na vitamín E, tedy rozpustitelný tuk, který chrání tělo proti chorobám očí a kůže, rakovině, cukrovce, či Alzheimerově chorobě. Proto je olivový olej poměrně často používán v pleťových krémech, či v přípravcích na vlasy. Provedené studie také prokázaly, že vitamín E prokazatelně chrání plíce, které do sebe nasávají nečistoty z ovzduší.

4. Vitamín K

 

Vitamín K

Vitamín K má tu vlastnost, že napomáhá udržovat vápník v těle. Jedna polévková lžíce olivového oleje obsahuje zhruba 10% denní dávky vitamínu K.

5. Nenasycené mastné kyseliny

 

Nenasycené mastné kyseliny

Nenasycené mastné kyseliny se hojně vyskytují v ořeších, rybách a rostlinných olejích. Především však v olivovém oleji. Tyto mastné kyseliny chrání tělo proti nemocem tím, že zvyšují prokrvení a pružnost buněčných membrán. Je prokázáno, že požívání těchto zdravých tuků snižuje riziko vzniku srdečních chorob, cukrovky, arterosklerózy a rakoviny tlustého střeva.

SEE MORE: 8 Zdraví prospěšných benefitů olivového oleje pro ženy

 

Váš názor nás zajímá: