O NÁS


Oliváče.cz|Powered by italian sun!
Vítejte na stránkách e-shopu zabývajícím se prodejem olivového oleje.

Vznik těchto stránek podpořila vášeň k italským olivovým olejům. První kroky, které vedly až k založení společnosti byly tradiční návštěvy u našich přátel v regionu Molise. Oblast, která je velmi výjimečná svými přírodními a klimatickými podmínkami, tolik vhodnými pro pěstování oliv. Každoroční dovážka čerstvě vylisovaného oleje širokému okruhu přátel nás přesvědčila o tom, že má smysl společnost zakládat. Všechny nabízené oleje pocházejí výhradně z italských oliv, pouze od drobných zemědělců, kteří svou produkcí nepřesahují dvacet tisíc litrů ročně. Tím je zajištěna nejvyšší kvalita!

V současné době vozíme olivový olej absolutně nejvyšší jakosti od dvou farmářů. Konkrétně se jedná o farmy Parco dei Buoi (farmář Francesco) a Oleificio di Vito (farmář Luigi).

Naše oleje se liší tím, že olivy jsou pěstovány v sadech situovaných velmi blízko mořského pobřeží, které vytváří speciální mikroklima. Díky tomu olivovníky potažmo olivy našich farmářů nasávají to nejlepší co mořský vzduch přináší. Proto se dá říci, že tyto olivové oleje léčí organismus nejen zevnitř, ale také zvenčí. Naše oleje velmi rádi užívají i lidé s kožním onemocněním.

Další odlišností od ostatních olejů je to, že olivy jsou sklízeny pouze ručně a tedy tou nejšetrnější formou.

Při výrobě našich olivových olejů není použito žádných chemických látek, proto se také mohou pyšnit označením Bio

Několikrát do roka osobně objíždíme naše farmáře přímo v jejich olivárnách, kde kontrolujeme všechny postupy výroby oleje od sklizně až po samotné stáčení. Každoročně také přidáváme alespoň jeden nový produkt, tak abychom byli schopni nabídnout to nejlepší.

Tak neváhejte a ochutnejte jeden z našich olivových olejů.

 

 

Především srdcem…objevte způsob jakým vybíráme naše oleje!

 

SRDCE