BLOG

5 důvodů proč je olivový olej neuvěřitelně zdravý

Vitamín K

 

Healthy Salad And Pouring Olive Oil.

 

8 zdraví prospěšných benefitů olivového oleje pro ženy

8 Zdraví prospěšných benefitů olivového pro ženy

Olivový olej je jednou z nejstarších trvale používaných potravin. Jeho využití a vliv na naše zdraví je zcela evidentní. Snižuje množství nezdravého cholesterolu v krvi, vyrovnává tlak a je prospěšný našemu srdci a cévám.

Jaké jsou jeho další možné prokazatelné přínosy…read more

 

 

Texture of the green and red olives.

Jak zjistit kvalitu olivového oleje?

Kvalitu olivového oleje ovlivňuje mnoho faktorů. Pokud bych měl být výstižný, tak musím začít od samotného původu jednotlivých oliv. Mezi nejvhodnějšími regiony pro pěstování olivového oleje jsou samozřejmě jižní regiony Itálie, Španělska a Řecka. Oliva potřebuje slunce. Proto tedy jih!

Dalším z důležitých faktorů je způsob sklizně oliv. Nejšetrnější je ruční sklízení oliv a to buď přímo ruční trhání a nebo použití speciálních kleští. Tím zůstává oliva nepoškozena a strom také nijak nestrádá. Větší zemědělci používají širokou škálu mechanických zařízení…read more

 

 

Ciabatta bread with olive oil.

Extra panenský olivový olej za nízkou cenu: několik důvodu proč se nevyplatí kupovat!

Proč v našich supermarketech najdeme extra panenský olivový olej za nízké ceny?
Extra panenský olivový olej je pochutina pocházející z oliv: terminologie „panenský“ odkazuje na způsob zpracování oliv a následné získávání oleje.

Olivový olej je jednou ze základních složek takzvané tradiční středomořské kuchyně…read more

 

 

Healthy Salad And Pouring Olive Oil.

Díky kvalitnímu olivovému oleji je možné porazit i rakovinu!

Novým objevem jsou takzvané polyfenoly, které obsahují extra panenské olivové oleje. Tedy česky řečeno látky, které působí protizánětlivě zamezující vzniku Alzheimerovy choroby a tvorbě rakovinotvorných buněk.

Čím více Vás olivový olej štípe v krku, tím lépe se budete cítit. To to by mohl být slogan, který by používaly v budoucnu producenti olivového oleje pokud se vědecky potvrdí tyto poznatky…read more

 

 

Healthy Salad And Pouring Olive Oil.

Deset pravidel dobrého olivového oleje!

Skoro každý má dnes doma alespoň jednu láhev olivového oleje. Olivový olej se stal za posledních 25 let standardní součástí našeho jídelníčku. Také mnoho výživových poradců tuto potravinu řadí na první místa v množství prospěšných látek, ale víme opravdu, který olivový olej je ten správný a který je ten nejlepší? Jste si opravdu jisti, že olej, který se prodává ve Vašem nejbližším obchodě, je ten pravý?

Níže uvádíme deset základních pravidel jakých se držet při koupi olivového oleje, abyste vybrali ten nejlepší…read more

 

 

OLIVOVÝ OLEJ_OLIVÁČE_I_log

Heslo dne: “Důvěra”.

Když jsem v začátcích mého obchodování s olivovými oleji projížděl jednotlivé italské farmáře, tak jsem se nemohl zbavit pocitu totální nedůvěry! Neustále jsem si kladl otázky typu: Co když mi prodají starý olej? Co když ten olej bude pančovaný? Není ten olej předražený? Je to vůbec extra panenský olej?

Stejnou nedůvěru v olivové oleje jako jsem měl já, může mít i zákazník stojící v obchodě, nebo brouzdající doma po internetu. Všechny oleje jsou označené podobně a každá lahev má v podstatě úplně stejný popis…read more

 

Bez ochutnávky olivového oleje se etiketou řídit nedá, říká Jiří z e-shopu Olivace.cz

Extra panenský, kvalitní olivový olej. Tuto ingredienci najdete téměř v jakémkoli zdravém receptu. Jak dobrý výrobek poznat? Zjistěte rady přímo od zdroje – prodejce olejů od italských farmářů. Celý rozhovor je k přečtení zde…read more